Zielone rowery powracają do Bielska-Białej

Bielsko-Biała: bezowocna walka o zielone rowery

Zielone rowery powracają do Bielska-Białej

Data Wydarzenia: 14 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Jeszcze w trakcie letnich wakacji Bielsko-Białą obiegła niemiła wieść o wstrzymaniu funkcjonowania Miejskiej Wypożyczalni Rowerów BBbike. Wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami miasta do tego stopnia, że rozpoczęli nierówną walkę o przetrwanie bielskich darmowych dwuśladów. Niestety, zielone rowery wkrótce znikną z panoramy Bielska, a petycja w sprawie ich uratowania nie na wiele się zdała.

Przypomnijmy, że władze miasta Bielsko-Biała zadecydowały o likwidacji Miejskich Wypożyczalni Rowerów z powodu braku funduszy na ich utrzymanie oraz malejącego zainteresowania wypożyczaniem dwuśladów przez mieszkańców. Bielszczanie prędko podjęli walkę o zielone rowery – zorganizowali petycję broniącą Sytemu BBbike, którą mógł podpisać każdy obywatel miasta. Sprawą zainteresował się także bielski radny Konrad Łoś, który w swojej interpelacji apelował o pozostawienie wypożyczalni rowerowych.

Jednakże niedawna odpowiedź zastępcy Prezydenta Miasta Bielsko-Biała nie pozostawia żadnych złudzeń. Zielone rowery zostaną zlikwidowane pomimo jawnego sprzeciwu mieszkańców ze względu na cięcia w budżecie miejskim. Wiceprezydent zwraca uwagę na to, że w związku z rządowymi zmianami miasto posiada w tym roku znacznie mniejszy zasób funduszy, dlatego przedstawiciele władz byli zmuszeni podjąć tę niełatwą decyzję o wycofaniu z użycia Miejskich Wypożyczalni Rowerów BBbike.

Jak potoczy się dalej los zielonych rowerów w Bielsku-Białej? Przekonamy się wkrótce, bo już pod koniec października.

fot. BBbikeBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.