Bielsko-Biała: 9. FotoArt Festival

Bielsko-Biała: 9. FotoArt Festival im. Andrzeja Baturo

——

Data Wydarzenia: 8 – 24 październik.
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Nadchodzi wielkie święto fotografii – przez większą część października trwać będzie dziewiąty Festiwal FotoArt im. Andrzeja Baturo.

Przez najbliższe dwa tygodnie na terenie Bielska-Białej rozgrywać się będzie międzynarodowy festiwal fotograficzny pod honorowym patronatem Andrzeja i Inez Baturo oraz Prezydenta Miasta, Jarosława Klimaszewskiego.

W ramach wydarzenia zorganizowano cały wachlarz tematycznych wystaw indywidualnych i grupowych artystów z całego świata, m.in. z Europy, Ameryki, Azji.

Zobaczymy różnorodne rodzaje ujęć tradycyjnych lub cyfrowych, w tym dokument, portret, reportaż, pejzaż czy eksperyment. Pasjonaci zdjęć oraz fotografii z pewnością będą oczarowani!

Ceremonia otwarcia odbędzie się w najbliższy piątek, 8 października – najpierw podczas konferencji prasowej w Willi Sixta o godzinie 12:00 (wstęp wolny), a następnie w formie uroczystej gali w Teatrze Polskim o godzinie 19:00 (liczba miejsc ograniczona – wymagane posiadanie zaproszenia).

Podczas ceremonii otwarcia zaplanowano:

  • przedstawienie artystów i prezentację ich prac;
  • podziękowania dla sponsorów, partnerów i patronów imprezy;
  • koncert i bankiet;

Pośród artystów obecnych na festiwalu nie zabraknie światowych sław, m.in. Imre Benko (Wędry), Chistian Coigny (Szwajcaria), Arek Gola (Polska), Misha Maslennikov (Rosja), Anders Petersen (Szwecja), Pham Huy Trung (Wietnam), Polish Women Photographers (Polska) i wielu innych.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.