Bielskie tereny zielone czekają na wiosnę

Bielskie tereny zielone czekają na wiosnę

Bielskie tereny zielone czekają na wiosnę

Data Wydarzenia: 15 listopada, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W Bielsku-Białej przybywa zieleni! Stopniowo powstają nowe tereny zielone, a już istniejące są porządkowane i przygotowywane na nadejście wiosny. Efekty pracy Wydziału Gospodarki Miejskiej w postaci nowych nasadzeń roślin w wielu punktach na terenie miasta zostały osobiście sprawdzone przez Prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego.

Plany bielskiego Wydziału Gospodarki Miejskiej w zakresie zieleni są bardzo ambitne. Do tej pory w nowe nasadzenia wiśni, jabłoni czy róż wzbogaciły się skwery na osiedlu Wojska Polskiego, na placu Ratuszowym, przy ulicy Romana Dmowskiego czy przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i 3 Pułku Strzelców Podhalańskich. Łącznie zasadzono tam ponad 300 roślin, w tym 25 drzew ozdobnych i 150 krzewów.

To jeszcze nie koniec. Według planów Wydziału Gospodarki Miejskiej w najbliższych miesiącach ma powstać aż jedenaście kolejnych terenów zielonych, które mieszkańcy Bielska-Białej będą mogli podziwiać w całej okazałości po nadejściu wiosny.

fot. UM Bielsko-BiałaBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.