Wisła: Letnie Grand Prix w Skokach Narciarskich

Beskid Śląski

Wisła: Bieg Na Skocznię im. Adama Małysza

To już IV Edycja Barbarian Race “Bieg Na Skocznię im. Adama Małysza”. W tym roku również mamy edycję dla najmłodszych.

Uczestnicy Barbarian Race będą wspinać się po zjeździe skoczni narciarskiej im. naszego mistrza Adama Małysza.

Dużo pozytywnej energii i zabawy nie tylko dla samych uczestników, ale również dla oglądających ich zmagania.

Bez kibiców nie ma zabawy. Jednak należy pamiętać o zachowanie ostrożności i o przestrzeganiu obostrzeń pandemicznych.

Jeżeli jako kibice nie możecie zachować 1.5m dystansu do drugiej osoby to załóżcie maseczki. Nawet na wolnym powietrzu trzeba dbać o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

Ciekawostki:

Skocznia Narciarska im. Adama Małysza została wybudowana w 2008 roku w Wiśle Malince. Jej akt założycielski w 2003 roku podpisał Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Pierwszy skok został oddany 17 wrześnie 2008 roku przez naszego mistrza z Wisły Adama Małysza. Od razu ustanowił jej rekord 126m, gdzie punkt konstrukcyjny skoczni wynosi 120m.

Pierwsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbyły się dopiero w 2013 roku. Najlepsi polscy zawodnicy zajęli wtedy 6 lokatę – Piotr Żyła oraz 7 lokatę  – Kamil Stoch.

Należy przypomnieć, że skocznia w Wiśle Malince ma o wiele dłuższą historię ponieważ jej pierwsza wersja została wybudowa już w 1932-1933 roku.

Już wa tamtych czasach odbywały się na niej prestiżowe międzynarodowe zawody Pucharu Beskidów.

Rekordzistą obecnej skoczni narciarskiej im. Adama Małysza jest Stefan Kraft. 8 stycznia w 2014 roku podczas kwalifikacji do konkursu Pucharu Świata skoczył 139m.

——

Data Wydarzenia: 22-23 maj 2021, godz. 9:00
Miejsce: Miasto Wisła, Skocznia Narciarska im. Adama Małysza

Komentarze (3)

Wisla Malinka i Cienkow – jedne z najbardziej malowniczych miejsc w Beskidzie Slaskim. Warto sie tam wybrac. Z Cienkowa jest 20min szlak w strone skoczni.

Byłem rok temu. Myślałem, że płuca z siebie wypluje w połowie skocznie 🙂 zobaczymy jak będzie w tym roku 🙂

Spoko zabawa mozna sie usmiac i milo spedzic czas 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.