Beskidzki Festiwal Nauki

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki w tym roku z Karolem Wójcickim!

Beskidzki Festiwal Nauki
Facebook / @ZGlowaWGwiazdach

Data Wydarzenia: 12 czerwca, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

Już wkrótce nadarzy się okazja do nieziemskiej zabawy! W niedzielę 12 czerwca w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej rozpocznie się już 22. Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki organizowany przez bielską ATH, podczas którego będzie można wziąć udział w całym szeregu ciekawych warsztatów i wykładów naukowych o różnorodnej tematyce. Nie zabraknie również spotkań ze znanymi osobistościami ze środowiska naukowego, m.in. z Karolem Wójcickim.

Pierwszy dzień Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki szykuje się naprawdę kosmiczny. Od godziny 10:00 będzie można zwiedzać stoiska przygotowane przez różne instytucje. W trakcie imprezy dowiemy się, jak powstaje film animowany i gra wideo, poznamy tajemniczą symbolikę drzewa, najczęściej stosowane trucizny, ciekawe właściwości wody oraz zasady ergonomii. Ponadto obejrzymy pokazy robotów, wystawy malarskie i zdumiewające eksperymenty chemiczne.

Na Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki nie zabraknie też znanych postaci ze świata nauki: obecni będą wykładowcy z bielskiego ATH, hokeista Dan Cherry z USA i Karol Wójcicki, astronom z zamiłowania, twórca największego fan page’a astronomicznego w Polsce pod nazwą “Z głową w gwiazdach”.Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.