Beskidy w śniegu - GOPR alarmuje

Beskidy w śniegu – GOPR alarmuje

 

Beskidy w śniegu - GOPR alarmuje

Data Wydarzenia: 3-4 grudnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

W Beskidach spadła już gruba warstwa śniegu. Z tego powodu nie trudno o wypadek – tylko w ubiegły weekend 3 i 4 grudnia służby GOPR interweniowały aż 7 razy. Mimo usilnych starań ratowników jednej osoby nie udało się uratować.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotę około godziny 10:00. Z okolicy szczytu Potrójna w Beskidzie Małym do ratowników dotarło zgłoszenie o osobie nieprzytomnej leżącej w śniegu. W toku akcji okazało się, że pomocy potrzebuje także ktoś jeszcze. Niestety, z uwagi na trudne warunki i utrudniony kontakt ze zgłaszającym drugiej osoby poszkodowanej nie udało się uratować. Pozostałe interwencje służb GOPR dotyczyły mniej groźnych wypadków, m.in. poślizgnięć na lodzie, upadków z rowera lub zaginięcia w terenie.

Oddział GOPR Beskidy przypomina, że z powodu śniegu zalegającego na szlakach dotarcie ratowników na miejsce zdarzenia może potrwać dłużej niż zazwyczaj. Warto wziąć to pod uwagę i w razie problemów niezwłocznie wezwać służby ratownicze.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.