Beskidy: tydzień bez interwencji służb GOPR

Beskidy: tydzień bez interwencji służb GOPR

 

Beskidy: tydzień bez interwencji służb GOPR

Data Wydarzenia: 4-10 lipca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

To był bardzo spokojny tydzień w Beskidach. Jak czytamy na stronie internetowej Beskidzkiego Oddziału Służb GOPR, w dniach od 4 do 10 lipca nie zanotowano ani jednego wezwania do osób poszkodowanych. W ten sposób bilans ostatniego tygodnia został oficjalnie zamknięty i uznany za bezwypadkowy.

Powodem braku interwencji była zapewne pogoda, która nie do końca zachęcała do spacerów po górskich szlakach – z tego powodu w Beskidach odnotowano wtedy umiarkowany ruch turystyczny i mniejszą ilość pieszych lub rowerzystów niż zazwyczaj. Nie mniej jednak warto się cieszyć z bezwypadkowego weekendu, zwłaszcza po ostatnim śmiertelnym wypadku, o którym informowaliśmy na początku miesiąca (więcej na ten temat tutaj).

Warto przypomnieć, że pomimo braku wezwań czy niesprzyjającej pogody, ratownicy ze służb GOPR w Beskidach nie mają urlopu i codziennie dyżurują w Stacjach Ratunkowych, by w razie potrzeby nieść pomoc turystom w górach.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.