Beskid Żywiecki - zamknięte szlaki turystyczne na Rycerzową!

Beskid Żywiecki – zamknięte szlaki turystyczne na Rycerzową!

——

Data Wydarzenia: 13 – 28 syczeń, 2022;
Miejsce: Beskid Żywiecki – szlaki turystyczne w kierunku Wielkiej Rycerzowej;

——

Mamy ważną wiadomość dla turystów z terenów Beskidu Żywieckiego. Od dnia 13 stycznia czasowo zamknięte zostały dwa szlaki do turystyki górskiej: żółty prowadzący na Wielką Rycerzową w paśmie Grupy Wielkiej Rajczy oraz niebieski biegnący z Soblówki przez obszar należący do Gminy Ujsoły w stronę Przełęczy Kotarz. Informację przekazało Nadleśnictwo Ujsoły.

Powodem do takiej decyzji są planowane prace gospodarcze, jakie służby leśne zamierzają prowadzić w pobliżu wspomnianych ścieżek turystycznych. Utrudnienia w wędrówkach mogą pojawiać się zwłaszcza od poniedziałku do piątku w godzinach od 08:00 do 15:00, jednak w weekendy podróżnicy powinni mieć dostęp do tych dróg. Przedstawiciele Nadleśnictwa sugerują, by w razie problemów do Bacówki PTTK na Wielkiej Rycerzowej kierować się czarnym szlakiem mającym swój początek w Soblówce.

Prace leśników potrwają prawie do końca miesiąca, bo do 28 stycznia tego roku.

fot. Nadleśnictwo Ujsoły

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.