Beskid Żywiecki - wypadek w Babiogórskim Parku Narodowym

Beskid Żywiecki – wypadek w Babiogórskim Parku Narodowym

——

Data Wydarzenia: 20 październik, 2021.
Miejsce: Beskid Żywiecki – Sokolica.

——

Na terenie jednego z naszych polskich Parków Narodowych w Beskidzie Żywieckim, w okolicy góry Sokolica (1368 m n.p.m.), należącej do pasma Babiej Góry, wypadkowi uległa pracowniczka naukowa – doznała urazu kolana, który uniemożliwiał jej powrót z wierzchołka.

Ratownicy z Beskidzkiej Grupy GOPR wyjechali jej na ratunek. Niestety, akcję utrudniał gęsty leśny teren, sporo oddalony od utartych szlaków. Fachowcom z Górskiego Pogotowia udało się jednak dotrzeć do kobiety i natychmiast rozpocząć niezbędne działania ratunkowe. Poszkodowana, z zabezpieczoną raną, została przeniesiona na noszach w stronę niebieskiego szlaku, a potem przewieziona quadem do Stacji Ratunkowej Markowe Szczawiny.

Sokolica jest niewątpliwie malowniczym miejscem idealnym do wędrówek lub badań rozpiętości pięter górskiej roślinności, choć ze względu na liczne urwiska oraz strome stoki należy również do wyjątkowo niebezpiecznych szczytów.

Zdjęcia: GOPR Beskidy 

Powiązane wpisy

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.