Beskid Mały - problemy na szlaku w związku z wycinką drzew

Beskid Mały – problemy na szlaku w związku z wycinką drzew

Beskid Mały - problemy na szlaku w związku z wycinką drzew

Data Wydarzenia:  4-31 maja, 2022;
Miejsce: Beskid Mały, gmina Kozy;

——

Kolejna część lasów w Beskidach idzie pod topór. Nadleśnictwo Bielsko udostępniło informację o tym, że na jednym z popularnych szlaków do turystyki górskiej w Beskidzie Małym wystąpią utrudnienia poruszania się w związku z zaplanowanymi pracami związanymi z pozyskiwaniem drewna. W skrócie, szykuje się wycinka drzew z górskich lasów na masową skalę.

O jaki region Beskidu Małego dokładnie chodzi? Mowa tutaj o terenach leśnictwa Lipnik w gminie Kozy znajdujących się niecałe 600 metrów od Przełęczy “U Panienki” w stronę szczytu Groniczek – w tym rejonie przebiega popularny czerwony i Papieski szlak do turystyki górskiej, po którym w przeszłości spacerował Papież Jan Paweł II jeszcze jako wikariusz Karol Wojtyła z miejscowości Kozy.

Prace Nadleśnictwa Bielsko związane z pozyskiwaniem drewna – czyli, mówiąc wprost, wycinka drzew – będzie trwać aż do końca maja. Kto wie, ile drzew z tego naturalnie pięknego obszaru zostanie do tej pory usuniętych.

fot. Nadleśnictwo Bielsko
Bielsko

Bielsko Na Sygnale

Atrakcje w Bielsku

Komentarze (1)

Nie wiem dlaczego wycinają drzewa na tym szlaku

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.