Babiogórski Park Narodowy - weekend pełen interwencji GOPR

Beskid Żywiecki – wypadek w Babiogórskim Parku Narodowym

——

Data Wydarzenia: 21 – 25 październik, 2021.
Miejsce: Babiogórski Park Narodowy.

——

Seria nieszczęśliwych wypadków rozpoczęła się już w czwartek 21 października. Tylko w ten jeden dzień przeprowadzono trzy akcje ratunkowe, m.in. w okolicach Przełęczy Brona, skąd dotarło wezwanie o pomoc do dwóch osób, jednej zmagającej się z problemami w oddychaniu i drugiej zgłaszającej kłopoty z poruszaniem się wywołane bólem w biodrach.

Następne dni obfitowały w podobne wydarzenia. W piątek na trasach rowerowych w rejonie Mosornego Gronia rowerzysta doznał uszkodzenia kolana w wyniku upadku z roweru. W sobotę i niedzielę znów rozegrały się kolejne zajścia w Przełęczy Brona. Ratownicy udzielili wsparcia poszkodowanemu z kontuzją stawu skokowego i dolegliwościami sercowymi oraz rannemu z obrażeniami nogi.

Ostatnia interwencja miała miejsce w poniedziałek 25 października, przy czym nie obyło się bez wsparcia śmigłowca. Osoba z urazem kończyny dolnej znajdująca się na szczycie Babiej Góry została przekazana Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowego po wcześniejszej ewakuacji w okolice Kościółki – niesprzyjające warunki atmosferyczne nie pozwoliły na lądowanie helikoptera na wierzchołku.

Ratownicy GOPR apelują o szczególną ostrożność podczas jesiennych wędrówek po Beskidach.

Zdjęcia: GOPR Beskidy 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.