Babia Góra: wyprawa ratunkowa GOPR

Babia Góra: wyprawa ratunkowa GOPR

 

Babia Góra: wyprawa ratunkowa GOPR

Data Wydarzenia: 17 grudnia, 2022;
Miejsce: Babia Góra;

——

To była niebezpieczna wyprawa ratunkowa! Wieczorem w sobotę 17 grudnia oddział GOPR Beskidy prowadził poszukiwania turysty zaginionego w rejonie Babiej Góry. Działania ratowników utrudniały wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło około godziny 19:00 do dyżurnych GOPR na Markowych Szczawinach – turysta wyruszył samotnie z zamiarem zdobycia Babiej Góry, lecz nie pojawił się na wyznaczony nocleg w schronisku. Wyprawę ratunkową utrudniała niska temperatura, silny wiatr i ograniczona widoczność ze względu na wieczorową porę. Ostatecznie zaginionego udało się odnaleźć całego i zdrowego w rejonie Cyla.

W wyprawie ratunkowej brał udział nie tylko oddział GOPR Beskidy. Na pomoc turyście wyjechali także ratownicy z SO Babia Góra, SO Żywiec, SO Wadowice, Grupy Podhalańskiej GOPR oraz czeskie służby ratownicze.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.