Awaria statku wycieczkowego na Jeziorze Żywieckim

Awaria statku wycieczkowego na Jeziorze Żywieckim

Awaria statku wycieczkowego na Jeziorze Żywieckim

Data Wydarzenia: 9 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

W dniu 9 sierpnia doszło do awarii statku wycieczkowego, który razem ze swoimi pasażerami dryfował po wodach Jeziora Żywieckiego. Konieczna była ewakuacja turystów, dlatego na miejsce zdarzenia zostali wezwani ratownicy Beskidzkiego WOPR.

Nie wiadomo, co było przyczyną awarii statku wycieczkowego. Usterka, choć drobna, okazała się na tyle poważna, że kapitan wolał nie narażać bezpieczeństwa pasażerów i wezwał służby WOPR. Ratownicy ewakuowali łącznie 11 pasażerów, w tym trójkę dzieci. Po przewiezieniu turystów łodziami ratowniczymi na brzeg woprowcy wrócili do zepsutej jednostki.

W trakcie ewakuacji kapitan wraz z załogą poradzili sobie z awarią samodzielnie, dlatego statek wycieczkowy mógł bez przeszkód kontynuować podróż i wrócić bezpiecznie do przystani.

fot. Beskidzkie WOPR Oddział Rejonowy w ŻywcuŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.