Apteczka na szlaku - projekt społeczny w Beskidach

Apteczka na szlaku – projekt społeczny w Beskidach

Apteczka na szlaku - projekt społeczny w Beskidach

Data Wydarzenia: do 31 grudnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Wśród Beskidomaniaków nie brakuje ludzi o wielkich sercach! Grupa osób stworzyła niezwykły projekt społeczny pod nazwą Apteczka na szlaku, który przypomina turystom w Beskidach o istotnej roli podstawowych zestawów medycznych w wyposażeniu każdego górskiego łazika. Do końca grudnia można wspomóc jego szlachetny cel poprzez udział w zbiórce funduszy.

Apteczka na szlaku to projekt społeczny stworzony przez grupę miłośników górskich wędrówek. Cała akcja polega na rozmieszczaniu podręcznych skrzynek z apteczkami w charakterystycznych punktach na najpopularniejszych szlakach w Beskidach – pojawiły się one m.in. w Schronisku PTTK na Hali Rysiance czy na Soszowie. Z wyposażenia skrzynek może korzystać każdy, kto potrzebuje pomocy medycznej podczas spaceru po górach. W ten sposób pomysłodawcy projektu chcą zwrócić uwagę turystów na potrzebę zabierania ze sobą podstawowych medykamentów czy lekarstw.

Apteczka na szlaku - projekt społeczny w Beskidach

Początkowo akcja Apteczka na szlaku finansowana była z budżetu własnego pomysłodawców, lecz wraz z rozwojem projektu przedsięwzięcie szybko okazało się trudne do utrzymania. Największym problemem jest stałe uzupełnianie zapasów w skrzyneczkach tak, by każdy potrzebujący otrzymał natychmiastową pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Dlatego właśnie powstała zbiórka pieniędzy mająca na celu sfinansowanie aż 100 nowych apteczek na terenie szlaków turystycznych w Beskidach, którą można wspomóc do końca grudnia tego roku.

Więcej informacji na temat akcji Apteczka na szlaku możecie odnaleźć na stronie internetowej projektu. Serdecznie zapraszamy również do wsparcia zbiórki, którą znajdziecie tutaj.

fot. Apteczka na szlaku – FBBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.