Ambitne plany władz Miasta Żywiec na rok 2022

Ambitne plany władz Miasta Żywiec na rok 2022

——

Data Wydarzenia: 3 styczeń, 2022;
Miejsce: Żywiec.

——

Nowy rok to nowy budżet dla wszystkich samorządów w Polsce, również na terenie Beskidów. Już w pierwszych dniach rozporządzania miejskimi środkami, władze Żywca rozplanowały mnóstwo inwestycji mających wesprzeć rozwój różnych aspektów funkcjonowania miasta i jego najważniejszych organów – łącznie mają one pochłonąć blisko 27 mln złotych.

W Żywcu szykują się modernizacje dróg, usprawnienia transportu, rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-wypoczynkowej oraz akcje wsparcia dla szkół i dla służb miejskich. Pośród 20 planowanych inwestycji znalazły się m.in. założenie nakładek asfaltowych na drogach, budowa nowej pływalni miejskiej, utworzenie nowego szlaku turystycznego przy Jeziorze Żywieckim czy przebudowa siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w dzielnicy Moszczanica.

Mimo tak ambitnych planów, Miasto Żywiec wcale nie zamierza się zadłużać. Co prawda, wydatki samorządowe przewyższają dochody gminy o całe 13 mln złotych, ale brakującą sumę zamierza się uzbierać z wolnych środków finansowych, które pozostały po ubiegłorocznym dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

fot. UM Żywiec Facebook

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.