Akty wandalizmu w przejściu podziemnym w Bielsku-Białej

Akty wandalizmu w przejściu podziemnym w Bielsku-Białej

——

Data Wydarzenia: 16 listopada, 2021;
Miejsce: centrum Wapienicy, Bielsko-Biała.

——

Władze Bielska-Białej wraz z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg donoszą o akcie wandalizmu w niedawno powstałym przejściu podziemnym w Wapienicy, czyli najbardziej wysuniętej na zachód i południe części miasta – ktoś celowo odcisnął brudne podeszwy butów na jasnych, świeżo pomalowanych ścianach. O haniebny czyn podejrzewa się młodzież w wieku szkolnym.

Akty wandalizmu w przejściu podziemnym w Bielsku-Białej

Przy czym nie jest to pierwsza taka sytuacja niszczenia publicznego mienia w tym obiekcie. Nie dalej jak na początku października odkryto pierwsze ślady butów na ścianach, które skrupulatnie zamalowano. Niestety, po kilkunastu dniach spokoju w listopadzie pojawiły kolejne, identyczne odciski.

Akty wandalizmu w przejściu podziemnym w Bielsku-Białej

Sprawa trafiła na już policję. Mundurowi otrzymali nagrania z kamer monitoringu zainstalowanych we wspomnianym przejściu podziemnym, co ma przybliżyć funkcjonariuszy do poznania tożsamości sprawców. MZD ostrzega, że kolejny remont zostanie zrealizowany na koszt chuliganów, którzy dokonali zniszczenia ścian. Jednocześnie w szkołach ma ruszyć cykl zajęć o poszanowaniu wspólnej własności.

Władze Bielska-Białej wraz z przedstawicielami Miejskiego Zarządu Dróg donoszą o akcie wandalizmu w niedawno powstałym przejściu podziemnym w Wapienicy, czyli najbardziej wysuniętej na zachód i południe części miasta - ktoś celowo odcisnął brudne podeszwy butów na jasnych, świeżo pomalowanych ścianach. O haniebny czyn podejrzewa się młodzież w wieku szkolnym. Przy czym nie jest to pierwsza taka sytuacja niszczenia publicznego mienia w tym obiekcie. Nie dalej jak na początku października odkryto pierwsze ślady butów na ścianach, które skrupulatnie zamalowano. Niestety, po kilkunastu dniach spokoju w listopadzie pojawiły kolejne, identyczne odciski. Sprawa trafiła na już policję. Mundurowi otrzymali nagrania z kamer monitoringu zainstalowanych we wspomnianym przejściu podziemnym, co ma przybliżyć funkcjonariuszy do poznania tożsamości sprawców. MZD ostrzega, że kolejny remont zostanie zrealizowany na koszt chuliganów, którzy dokonali zniszczenia ścian. Jednocześnie w szkołach ma ruszyć cykl zajęć o poszanowaniu wspólnej własności.

fot. MZD Bielsko-Biała

Komentarze (2)

Młodzież się nudzi, nie ma co!

jak widać nie ma różnicy czy polak czy imigrant z bialoruskiej granicy.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.