Akcje zarybiania wód w Żywcu

Akcje zarybiania wód w Żywcu

——

Data Wydarzenia: 22 listopada, 2021;
Miejsce: Żywiec – rzeka Soła, Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie.

——

Od połowy października Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego z Bielska-Białej wraz ze strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Żywieckiego prowadzili akcje zarybiania okolicznych wód. Na celowniku były głównie rzeka Soła i dwa pobliskie jeziora, Żywieckie oraz Międzybrodzkie. Łącznie przeprowadzono trzy osobne operacje w kilkudniowych odstępach.

Pierwsze zarybianie zbiorników wodnych nowym narybkiem świnki, czyli ryby z rodziny karpiowatych, miało miejsce 15 października. Okazało się jednak, że w 5 tysiącach nowych sztuk znalazło się kilka martwych, a większości młodych rybek brakowało im łusek. Powodem ich złej kondycji była najprawdopodobniej zbyt długa podróż do miejsca wyrzutu.

Na szczęście, kolejne zarybiania okazały się skuteczne. Dnia 16 października do rzeki i jezior przewieziono 500 kilogramów dwuletnich linów, a kilka dni później do Soły wypuszczono aż 27 tysięcy sztuk jesiennego narybku lipienia, gatunku zanikającego w żywieckich wodach i bardzo wrażliwego na zanieczyszczenia. Strażnicy z SSR z dumą poinformowali, że ryby całe i zdrowe zostały rozprowadzone po obwodach.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.