Akcja sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego

Akcja sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego

Akcja sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego

Data Wydarzenia: 20 sierpnia, 2022;
Miejsce: Żywiec;

——

W sobotę 20 sierpnia Śląska Fundacja Wodna we współpracy z Kołem Wolontariat – Czysta Ziemia przeprowadzili wielką akcję sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego i plaży od strony Zarzecza. Wyniki ich pracy wprawiają wręcz w osłupienie i każą się zastanowić nad tym, jak bezmyślnym trzeba być, żeby wyrzucić takie odpady do wody.

Połamana rura kanalizacyjna, kilka starych opon, siatki ogrodzeniowe, deska sedesowa, puszki po impregnacie do drewna – to tylko nieliczne z przedmiotów, jakie z Jeziora Żywieckiego i jego okolic wydobyli wolontariusze Śląskiej Fundacji Wodnej. Łącznie w niecałą godzinę trwania sprzątania brzegów zebrano ponad 12 pełnych worków ze śmieciami. Ochotnikom nie przeszkodziły nawet niezbyt sprzyjające warunki pogodowe.

Śląska Fundacja Wodna apeluje, by przed zakończeniem wypoczynku nad Jeziorem Żywieckim posprzątać po sobie – w końcu nikt świadomie nie śmieci tak w swoim prywatnym domu. Dbajmy o środowisko i o to, by w przyszłym roku móc wypoczywać nad czystymi wodami.

fot. Śląska Fundacja Wodna – FBŻywiec

Żywiec Na Sygnale

Atrakcje w Żywcu

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.