Akcja "Bezpieczna Jesień" - policjanci na szlakach górskich

Akcja “Bezpieczna Jesień” – policjanci na szlakach górskich

——

Data Wydarzenia: 28 październik 2021;
Miejsce: Beskidy.

——

Policjanci z Kobiernic oraz Kóz razem ze strażnikami leśnymi z Bielska-Białej i Andrychowa patrolowali tereny szlaków turystycznych w Beskidach.

W ramach akcji “Bezpieczna Jesień” funkcjonariusze policji prowadzili działania mające na celu demaskowanie sprawców najczęstszych wykroczeń na trasach wędrówek górskich. Chodziło m.in. o łamanie zakazu wjazdu do lasów przy użyciu pojazdów mechanicznych, rozjeżdżanie ścieżek dla pieszych przez motocykle lub quady oraz uszkodzenia drzewostanu.

Mundurowi wspólnie ze strażnikami leśnymi strzegli porządku oraz bezpieczeństwa w górach. Upewniano się, czy turyści z psami spacerują ze swoimi czworonogami w sposób prawidłowy i niezagrażający innym, udzielano też wsparcia wędrowcom w postaci wyboru odpowiedniego szlaku. Jednocześnie policjanci przypominali o podstawowych zasadach turystyki górskiej obowiązujących na terenie Beskidów.

Akcja z minionego tygodnia zakończyła się sukcesem – udało się ukarać mandatami kilku szkodzących przyrodzie motocyklistów.

Komentarze (1)

Mam nadzieję, że będzie akcja “Bezpieczna Wiślanka” ponieważ kierowcy bardzo szybko jeżdżą na drodze krajowa nr 81.
Urządzają wręcz wyścigi i narażają na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi, którzy chcą dojechać w nasze ukochane Beskidy.
Zdecydowanie za mało patroli i fotoradarów jest na tym odcinku drogi.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.