Akcja "Bezpieczna Jesień 2021" z użyciem policyjnego drona

Akcja “Bezpieczna Jesień 2021” z użyciem policyjnego drona

——

Data Wydarzenia: ostatni tydzień października.
Miejsce: Beskid Mały, okoliczne szlaki turystyczne i drogi techniczne.

——

Policjanci, strażnicy leśni i strażacy połączyli siły, by skontrolować zachowania turystów na szlakach w Beskidzie Małym.

Działania służb miały na celu przypomnienie zasad bezpiecznej turystyki górskiej oraz ukaranie sprawców odpowiedzialnych za najczęściej popełniane wykroczenia, m.in. łamanie zakazu wjazdu do lasu pojazdem i niszczenie ścieżek dla pieszych.

W ten sposób policja chciała pokazać, że celowe rozjeżdżanie dróg popularnymi quadami lub motocyklami wbrew powszechnej opinii wcale nie jest bezkarne.

Kontroli podlegali również turyści, zwłaszcza z psami. Policjanci sprawdzali, czy zwierzęta były poprawnie prowadzone i czy nie stanowiły zagrożenia dla innych. Istotną kwestią, na którą zwracano także uwagę, była sprawa zaśmiecania szlaków – pilnowano, by spacerowicze nie wyrzucali śmieci na terenie lasów.

Nie zabrakło również aktów pomocy. W razie potrzeby przedstawiciele władz pokazywali napotkanym wędrowcom właściwą drogę.

Policjantom pewnie nie udałoby się nadzorować tak wielkiego terenu, gdyby nie nowoczesna technologia.

W działaniach pomagał policyjny dron znajdujący się w wyposażeniu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który przelatywał nad okolicą i badał teren z lotu ptaka. Fragment filmu nagranego przez urządzenie został udostępniony w sieci.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.