Adam Małysz wybrany na Prezesa PZN

Adam Małysz wybrany na Prezesa PZN

Adam Małysz wybrany na Prezesa PZN

Data Wydarzenia: 25 czerwca, 2022; 
Miejsce: Wisła, powiat cieszyński;

——

Wielkie zmiany w sztabie Polskiego Związku Narciarskiego! W sobotę 25 czerwca w Krakowie odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów PZN, na którym powołano nowego Prezesa – został nim Adam Małysz, wybitny skoczek narciarski z Wisły, do tej pory sprawujący funkcję dyrektora i koordynatora do spraw skoków narciarskich.

Adam Małysz był właściwie jedynym kandydatem, jakiego brano pod uwagę podczas wyboru nowego Prezesa PZN. W ten sposób jednogłośnie zastąpił swojego dawnego trenera Apoloniusza Tajnera, który zakończył swoją kadencję po 16 latach zarządzania związkiem. Za swoje zasługi dla rozwoju polskich sportów zimowych były Prezes został uroczyście odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez samego Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Adam Małysz będzie pełnił funkcję Prezesa PZN przez 4 lata, a oprócz skoków narciarskich i kombinacji będzie się zajmował także innymi dyscyplinami, w tym biegami narciarskimi, narciarstwem alpejskim czy snowboardem. Jego pierwszy sprawdzian w nowej roli już wkrótce, bo pod koniec lipca na międzynarodowych zawodach w Wiśle-Malince na – a jakże – Skoczni im. Adama Małysza.

fot. PZNCieszyn

Cieszyn Na Sygnale

Atrakcje w Cieszynie

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.