Wisła: Warsztaty ekologiczne w CEE na Jonidle

Beskid Śląski

Wisła: Warsztaty Ekologiczne

——

Data Wydarzenia: 9-11 Lipca godz. 10:00.
Miejsce: Wisła, Centrum Edukacji Ekologicznej.

——

“Przyczółek dla Pszczółek” to warsztaty ekologiczne organizowane przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle.

Z Warsztatów dowiemy się jak ważną rolę w naszym codziennym życiu odgrywają pszczoły.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci oraz dorosłych. Nauczymy się wykonywać domy dla pszczół, kosmetyki z miodu, woskowijki, obrazy malowane nicią, szkatułki na łakocie, zawieszki z wosku czy pszczoły z korku.

Warsztaty będą odbywały się aż przez 3 dni, wstęp jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

W celu wzięcia udziału w warsztatach ekologicznych należy się zapisać wysyłając wiadomości na adres e-mail: [email protected] lub osobiście dokonać zapisu w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle przy ulicy Wyzwolenia 67.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Centrum Edukacji Ekologicznej.

Ciekawostki:

Większość gatunków pszczół żywi się pokarmem roślinnym. Zwykle jest to pyłek i nektar pochodzący z kwiatów roślin. Tylko dwa gatunki pszczół żywią się padliną – dokładnie tak samo jak muchy.

Pszczoły żerując na kwiatach zapylają je, a dzięki temu rośliny owocują.

W Polsce żyje ponad 470 gatunków pszczół z pośród 2 tysięcy gatunków występujących w Europie. Na cały świecie jest aż ponad 20 tysięcy różnych gatunków pszczół.

Komentarze (1)

Centrum Edukacji Ekologicznej ma świetne warsztaty dla dzieci.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.