Złatna Huta: MTB UPHILL LIPOWSKA

Beskid Żywiecki MTB

Złatna Huta: MTB UPHILL LIPOWSKA

——

Data Wydarzenia: 8 sierpnia, godzina 8:00.
Miejsce: Złatna Huta.

——

Z okazji 50 lat gazdowania pani Heleny Gowin w schronisku PTTK na Hali Lipowskiej odbędą się zawody w Nordic Walkingu i w MTB.

Organizatorem akcji jest Tatra Active Club. Wyścigi rozpoczną się dnia 8 sierpnia 2021r. w Złatnej Hucie, przy Hali Lipowskiej, od godziny 08:00. Zaproszeni są wszyscy miłośnicy sportu i ruchu, szczególnie biegacze NW i fani adrenaliny w jeździe rowerami górskimi. Liczba miejsc ograniczona.

Przygotowane zostały dwie sekcje:

  • Nordic Walking – luźny spacer na dystansie 4 km, dla ochotników powyżej 10 roku życia, a więc dla przyjaciół, rodzin z dziećmi i dla starszych. Start o godzinie 08:00 w Złatnej Hucie tuż za mostkiem przy parkingu, meta w schronisku PTTK na Hali Lipowskiej. Marsz ma charakter rekreacyjny, bez rywalizacji na czas.
  • MTB – jazda rowerami górskimi na dystansie 7 km, tylko dla pełnoletnich i doświadczonych. Start również w Złatnej Hucie tuż za mostkiem przy parkingu, meta w schronisku PTTK. Dostępne w dwóch kategoriach: solo (indywidualne – start 09:30) oraz RoweLove (w parach dwuosobowych – start 09:50).

Na trasie, zwłaszcza dla rowerów, mogą występować odcinki o podwyższonym stopniu trudności, tj. strome podjazdy, podejścia i zjazdy. Dodatkowo, będą umieszczone dwa punkty kontrolne dla zawodników. Dokładne trasy dla NW i MTB zostaną podane w najbliższym czasie.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, a Puchary Pani Kierowniczki powędrują do zwycięzcy kategorii SOLO, zwyciężczyni kategorii SOLO oraz zwycięskiej pary RoweLOVE.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora Tatra Active Club.

Hala Lipowska

Biorący udział w wydarzeniu będą mogli podziwiać malownicze widoki na Tatry i Beskid Żywiecki z Hali Lipowskiej, czyli rozległej polany na południowo-wschodnim stoku Lipowskiego Wierchu (1324 m) w Żywieckim Parku Krajobrazowym.

Jej nazwa pochodzi od hal pasterskich, gdyż dawniej przeprowadzano na niej wypasy zwierząt, a także od lip, które kiedyś porastały te tereny.

Przez Halę Lipowską podróżował m.in. Karol Wojtyła jeszcze jako biskup krakowski. Na jego cześć, na końcu jednego ze szlaków wybudowano kaplicę i zamontowano głaz pamiątkowy.

Komentarze (1)

Pani Helenie zyczymy kolejnych! Kawal pieknej historii tego miejsca!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.