70-lecie GOPR - Jubileuszowy Nadzwyczajny Zjazd Delegatów

70-lecie GOPR – Jubileuszowy Nadzwyczajny Zjazd Delegatów

 

70-lecie GOPR - Jubileuszowy Nadzwyczajny Zjazd Delegatów

Data Wydarzenia: 4 czerwca, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

W sobotę 4 czerwca w Arenie Gliwice odbył się Jubileuszowy Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, podczas którego obchodzono 70-lecie GOPR w Polsce. Podczas spotkania opracowano strategię działania służb GOPR na lata 2022-2032, wprowadzono poprawki do statusu oraz rozdano tytuły Honorowego Członka GOPR dla najbardziej zasłużonych ratowników.

Wśród grona 6 osób obdarowanych odznaczeniami na 70-lecie GOPR znalazł się także jeden ratownik z Beskidzkiego Oddziału Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, czyli starszy instruktor Adam Hula. To wieloletni współpracownik GOPR, który swoją pracę rozpoczął w 1971 roku. Honorowe wyróżnienie otrzymał za wyszkolenie wielu pokoleń nowych ratowników, reprezentowanie polskich goprowców na zawodach międzynarodowych oraz udział w ponad 1300 akcjach ratowniczych.

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe powstało dokładnie 15 września 1952 roku – w tym samym roku zawiązał się także jego Beskidzki Oddział, który swoje 70-lecie obchodzić będzie 25 listopada.

fot. GOPR Beskidy – FB
Beskidy

Bezpieczństwo

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.