7-8 Sierpnia Rajcza: Bieg Górski Chudy Wawrzyniec 2021

Gmina Rajcza

Rajcza: Bieg Górski Chudy Wawrzyniec 2021

——

Data Wydarzenia: 7 sierpnia, godzina 4:00.
Miejsce: Rajcza.

——

W ramach promocji regionu Beskidu Żywieckiego oraz gminy Rajcza odbędzie się ultramaraton Chudy Wawrzyniec.

Organizatorami akcji są Fundacja Krok do Natury oraz Piotr Książkiewicz Sport & Event Consulting. Zawody skierowane są do pełnoletnich biegaczy z doświadczeniem i dobrą kondycją, ponieważ trasa należy do wymagających technicznie.

Biegi mają charakter liniowy, indywidualny, gdzie należy zmieścić się w podanym limicie czasowym. Dokładna data i godzina rozpoczęcia zależna jest od kategorii, w jakiej się występuje. Start w Rajczy, meta w Ujsołach. Liczba miejsc ograniczona.

Kategorie

Bieg realizowany jest w kilku kategoriach:

  • Ultramaraton Chudy Wawrzyniec – dystans ok. 50 lub ok. 80 km do wyboru; limit czasu wynosi 16 godzin, trasa z przewyższeniem ok. 2100-3400m; start 7 sierpnia o 04:00;
  • Bieg Parszywa Bendoszka – dystans ok. 60 km; limit czasu wynosi 12 godzin, trasa z przewyższeniem ok. 2900m; start 8 sierpnia o 06:00;
  • Bieg Mała Rycerzowa – dystans ok. 20 km; limit czasu wynosi 5 godzin, trasa z przewyższeniem ok. 1000m; start 8 sierpnia o 10:00;

Biuro zawodów dla wszystkich kategorii czynne od 14:00 do 22:00 na scenie w amfiteatrze w Rajczy (w namiotach).

Obowiązuje osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn. Podstawą do ustalania czasów jest elektroniczny pomiar czasu wykonywany za pomocą chipa przekazywanego zawodnikom przed biegiem wraz z numerem startowym.

Na trasie znajdować się będą punkty kontrolne i odżywcze. Szczegółowe informacje o szlakach górskich dostępne są na stronie internetowej.

Nagrody w postaci statuetek oraz nagród rzeczowych o wartości detalicznej min. 25 000 zł zostaną przyznane zawodnikom i zawodniczkom, którzy zajęli pierwsze sześć miejsc w każdej z kategorii biegowej.

Rajcza Beskid Żywiecki

Uczestnicy zawodów będą mieli okazję do podziwiania uroków miejscowości Rajcza, położonej w malowniczym regionie Beskidu Żywieckiego. Jej nazwa pochodzi najprawdopodobniej od góry Rajcze.

W jej bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Żywiecki Park Narodowy. W okresie letniskowym Rajcza zamienia się w tętniący życiem ośrodek turystyczny z szerokim wyborem infrastruktury do uprawiania sportów zimowych.

Znana jest także ze swojej historii związanej z królem Polski Zygmuntem III Wazą oraz z zabytków, m.in. zespołu pałacowego oraz kościoła parafialnego pw. św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza, oba wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego.

To miejscowość kwitnąca i pełna atrakcji, którą warto odwiedzić.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.