nietoperz

Nietoperze Brenna

Brenna: Nocne Warsztaty z Nietoperzem

——

Data Wydarzenia: 6 sierpnia, godzina 20:00.
Miejsce: Brenna, Obserwatorium Nietoperzy.

——

W ramach promocji regionu miasta Brenna, odbędą się Nocne Warsztaty z Nietoperzem.

Organizatorem akcji są władze Gminy Brenna. W związku z niewątpliwymi walorami przyrodniczymi Brennej oraz zamieszkiwaniem jej okolic przez kilkanaście gatunków nietoperzy, oferuje się niezwykłe warsztaty na temat tych właśnie zwierząt.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, dorosłych i wszystkich zainteresowanych życiem nietoperzy. Start wydarzenia o godzinie 20:00 w Obserwatorium Nietoperzy w Brennej. Liczba miejsc ograniczona. Wstęp kosztuje 5 zł, konieczny jest wcześniejszy zapis chętnych.

W programie warsztatów:

  • krótka prelekcja związana z życiem nietoperzy, którą poprowadzi biolog Natalia Kisza;
  • obserwacja oraz nasłuchiwanie nietoperzy nocą za pomocą detektorów ultradźwiękowych;
  • obserwacja nietoperzy w trzech różnych miejscach: Obserwatorium Nietoperzy w Brennej, Dwór Kossaków w Górkach Wielkich, Kościół pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich;

Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich

W trakcie obserwacji życia nietoperzy, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję na zwiedzanie po zmroku m.in. Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich, znajdującego się na prawym brzegu rzeki Brennicy. Przybytek zbudowano w XV wieku w stylu gotyckim, a po II wojnie światowej został gruntownie odnowiony.

W murowanej bramie wejściowej prowadzącej na teren kościelny umieszczono płytę nagrobną zmarłego w 1682 właściciela wsi, Henryka Góreckiego. Na pobliskim cmentarzu pochowani zostali np. pisarka Zofia Kossak czy pisarz ludowy Walenty Krząszcz.

Nietoperze szczególnie umiłowały sobie to miejsce – gnieżdżą się licznie na poddaszu kościoła. Znajdziemy tam ok. 190 nocków dużych oraz ok. 75 podkowców małych.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.