Tydzień Kultury Beskidzkiej

59. Tydzień Kultury Beskidzkiej, czyli wielkie święto górali w Beskidach

Tydzień Kultury Beskidzkiej

Data Wydarzenia: 30 lipca – 7 sierpnia, 2022;
Miejsce: Beskidy;

——

Wielkimi krokami zbliża się 59. Tydzień Kultury Beskidzkiej, czyli jedno z największych, międzynarodowych wydarzeń folklorystycznych, które obchodzą wszyscy górale z całych Beskidów. W ramach świętowania w wielu miastach na terenie całych Beskidów odbędą się specjalne koncerty regionalne z udziałem najlepszych zespołów ludowych z Polski i ze świata. Wielkie święto górali rozpocznie się od soboty 30 lipca, a zakończy się dopiero w niedzielę 7 sierpnia.

Pierwszy Tydzień Kultury Beskidzkiej odbył się w 1964 roku – dla ludzi w Beskidach był wówczas okazją do spotkań w przyjemnej atmosferze pełnej tańców, muzyki i śpiewów. Dziś to ogromny, wielodniowy festiwal promujący kulturę górali beskidzkich, podczas którego w wielu miastach organizuje się koncerty folklorystyczne, kolorowe korowody zespołów regionalnych z Polski i z zagranicy, wystawy sztuki ludowej oraz konkursy kapel.

W tym roku w obchodach 59. Tygodnia Kultury Beskidzkiej bierze udział aż 8 miast z regionu Beskidów: Żywiec, Wisła, Szczyrk, Ujsoły, Istebna, Oświęcim, Maków Podhalański i Jabłonków na Zaolziu. W każdym z tych miejsc odbędą się liczne występy artystyczne, korowody czy zabawy taneczne.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem wydarzeń na odpowiednich podstronach!

fot. Tydzień Kultury Beskidzkiej – oficjalna strona festiwaluBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.