41-latka jeździła po Bielsku mając 2,5 promila we krwi

41-latka jeździła po Bielsku mając 2,5 promila we krwi

——

Data Wydarzenia: 28 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

W dniu 28 grudnia w godzinach wieczornych do funkcjonariuszy komendy policji w Bielsku-Białej dotarło zgłoszenie o nietypowym zachowaniu kierowcy w centrum miasta. Młode małżeństwo, które od jakiegoś czasu jechało tuż za samochodem marki opel, zauważyło, że prowadząca pojazd kobieta nie potrafiła utrzymać auta na swoim pasie, co chwila zjeżdżając na prawo i na lewo, co stwarzało zagrożenie dla ruchu drogowego. Padło więc podejrzenie, że może być ona pod wpływem alkoholu.

Policjanci wyruszyli w teren, by poddać kobietę kontroli. Małżeństwo dalej współpracowało z mundurowymi, podając dokładne położenie opla aż do ulicy Babiogórskiej – tam funkcjonariusze zatrzymali 41-letnią mieszkankę Bielska-Białej. Badanie alkomatem wykazało aż 2,5 promila alkoholu w jej krwi, za co grozi jej kara nawet do 2 lat więzienia, w tym zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywna pieniężna.

Łącznie w ciągu jednej doby bielscy policjanci spotkali się z 4 nietrzeźwymi kierowcami. Z tego powodu mundurowi apelują, by zgłaszać przypadki podejrzenia jazdy pod wpływem w trakcie podróżowania po drogach wokół miasta, ponieważ każde takie zatrzymanie może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

Komentarze (1)

Niezła akcja!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.