7 - 8 Sierpnia: XXVIII Dni Gminy Węgierska Górka

Beskid Śląski

Wisła: Koncert i Piknik Charytatywny

——

Data Wydarzenia: 4 Lipca godzina 16:00.
Miejsce: Wisła, Park Kopczyńskiego, Amfiteatr im. Stanisława Hadyny.

——

Beskid Śląski to życzliwi ludzie zawsze chętni do pomocy. 4 lipca w Wiśle odbędzie się charytatywny koncert i piknik dla pana Krystiana.

Pan Krystian zawsze niósł pomoc innym teraz może liczyć na pomoc swoich kolegów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle, Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia oraz ze strony miasta Wisła wraz z Wiślańskim Centrum Kultury, którzy organizują charytatywną imprezę na rzecz jego pomocy.

Podczas charytatywnej imprezy odbędą się pokazy sprzętu GOPR, Straży Pożarnej oraz ratownictwa z pierwszej pomocy. Dodatkowo będzie można wziąć udział w degustacji przepysznych ciast i wypieków beskidzkiej kuchni.

W koncertach dla pana Krystiana weźmie udział regionalna kapela “Wisła i Wisła Mała” oraz muzycy indywidualni.

O godzinie 18:00 odbędzie się aukcja charytatywna.

Będziemy mieli okazję spędzić ciekawie czas i przy okazji pomóc panu Krystianowi. Zawsze warto pomagać innym.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej miasta Wisła.

Ciekawostki:

Straż Pożarna, kiedyś była nazywana Strażą Ogniową. Głownie specjalizowała się w walce z pożarami. Obecnie jej nazwa uległa zmianie na Straż Pożarną. Zmienił również się zakres obowiązków. Obecnie Straż Pożarna niesie pomoc w wypadkach komunikacyjnych oraz podczas klęsk żywiołowych w tym i powodziach.

W Polsce wyróżniamy dwa rodzaje Straży Pożarnej. Pierwszy z nich to Państwowa Straż Pożarna (PSP), która czuwa nad naszym bezpieczeństwem przez wszystkie dni w roku 24h na dobę.

Do pomocy w działaniach Państwowej Straży Pożarnej powstała grupa Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP).

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej posiadają hełmy koloru czerwonego, a Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej posiadają hełmy koloru białego.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.