Na szlaku

Beskid Śląski

Wisła: Akcja Przewodnik z PTTK Wisła

“Przewodnik Czeka” to cykl wycieczek organizowanych przez wykwalifikowanych przewodników z PTTK Wisła.

Wycieczki są przeznaczone dla indywidualnych turystów, którzy chcą zwiedzić Beskid Śląski i pogłębić swoją wiedzę na temat miasta Wisły oraz górskich szlaków.

Przejście z przewodnikiem beskidzkich szlaków umożliwia zdobywanie punktów do “Wiślańskiej Odznaki Turystycznej” oraz “Górskiej Odznaki Turystycznej”.

Pierwsze spotkanie tegorocznej akcji “Przewodnik Czeka” odbędzie się 4 lipca o godzinie 10:00 w mieście Wisła.

Tym razem przewodnicy zapraszają nas na spacer “Po Wiśle Śladami Historii”  oraz do odwiedzenie Muzeum Magicznego Realizmu “Ochorowiczówka”.

Wszystkie wycieczki z cyklu akcji “Przewodnik Czeka” są organizowane w weekendy tak, żeby każda zainteresowana osoba mogła w nich wziąć udział.

Należy pamiętać o ubezpieczeniu we własnych zakresie. Również wszystkie przejazdy komunikacją publiczną, kolejami linowymi oraz koszt wstępów do atrakcji turystycznych są pokrywane indywidualnie przez uczestników wycieczek.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej PTTK Wisła.

Ciekawostki:

Polskie Towarzystwo Turystyczne (PTTK) w Wiśle swoją historię rozpoczęło w 1910 roku. Nazywane było wtedy oddziałem “Beskid” w Cieszynie. 

PTTK “Beskid” ciągle się rozrastał, aż do 1985 roku. Wtedy PTTK “Beskid” zawierał w swojej strukturze oddział “Przewodników Beskidzkich i Terenowych” z 116 osobami pochodzącymi z Wisły, którzy postanowili stworzyć swój osobny oddział z siedzibą w mieście Wisła.

Pomysł spotkał się z bardzo pozytywną opinią ówczesnych Władz Miasta Wisły. Postanowiono, że siedzibą nowego oddziału będzie schronisko – były zameczek myśliwski Hasburgów, którzy został przeniesiony z Przysłopia pod Baranią Górą do samego centrum miasta Wisły.

——

Data Wydarzenia: 4 Lipca godzina 10:00
Miejsce: Wisła, PTTK w Wiśle

Komentarze (5)

Wycieczki po górach z przewodnikiem bywają ciekawe – szczególnie jak przewodnik ma większą wiedzę od nas.

dużo tych imprez w Beskidach nie wiedziałam o tym

PTTK zawsze wydawal sie mi wymarla organizacja.. nareszcie cos zaczyna sie u nich dziac.

tomekSWD, Odznaki PTTK od zawsze były zbierane przez turystów.

kiedyś odznaki były modne, teraz ludzie nawet nie wiedzą co to jest.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.