Żywiec: Festiwal Psów Ratowniczych

Miasto Żywiec

Żywiec: Festiwal Psów Ratowniczych

——

Data Wydarzenia: 31 lipca, godzina 12:00.
Miejsce: Żywiec, Plaża Miejska w Żywcu.

——

31 lipca odbędzie się pierwszy w Polsce Festiwal Psów Ratowniczych na miejskiej plaży w Żywcu.

Impreza powstała ramach autorskiego programu RES4KIDS, który promuje podstawy pierwszej pomocy i bezpieczeństwa. Ratownicy wodni będą przestrzegać dzieci i młodzież przed niebezpieczeństwami.

Priorytetem programu jest pogłębienie wiedzy na temat resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Organizatorem festiwalu jest Wodne Pogotowie Ratunkowe przy wsparciu wolontariuszy pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Żywiec.

Festiwal Psów Ratowniczych to rodzinna impreza. Dla najmłodszych zaplanowano pokazy, animacje z ratownikami oraz zwierzętami.

Dla właścicieli czworonogów odbędzie się spotkanie z opiekunami psich ratowników, lekarzy weterynarii oraz psich terapeutów, którzy podzielą się swoich wieloletnim doświadczeniem i zdobytą wiedzą.

Dowiedzą się jak, wygląda szkolenie i praca psich ratowników oraz co się dzieje z psem jak przechodzi na “emeryturę”.

Warto dodać, że przygotowano internetową zrzutkę mającą na celu pomóc organizatorom w organizacji pierwszego w Polsce Festiwalu Psów Ratowniczych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Psy ratownicze są szkolone do “zawodu” od szczeniaka. Szkolenia trwa od 18 do 22 miesięcy.

Treningi zajmują około 20 godzin tygodniowo, w którym psy trenują: Posłuszeństwo, sprawność, węch i zdolności poszukiwawcze w terenie.

Jedną z najważniejszych cech psa ratowniczego jest całkowity brak agresji.

Komentarze (1)

Dziękuję za informacje, uwielbiam psy.
Sam mam trójkę piesków i chętnie dowiem się czegoś nowego tresurze Psów.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.