31 grudnia: Sylwestrowy Wieczór z Gwiazdami Opery w Cieszynie

31 grudnia: Sylwestrowy Wieczór z Gwiazdami Opery w Cieszynie

——

Data Wydarzenia: 31 grudnia, 2021.
Miejsce: Cieszyn, Teatr im. Adama Mickiewicza.

——

W obecnych, nowoczesnych czasach, gdzie podczas nocy sylwestrowej nie sposób obyć się bez hitów disco polo czy z lat 80. i 90., Teatr im. Adama Mickiewicza w Cieszynie oferuje ciekawą alternatywę na tegorocznego Sylwestra. Wieczorem 31 grudniaodbędzie się wyjątkowy koncert muzyki poważnej – w repertuarze znajdą się największe przeboje z klasyki i muzyki popularnej w operowej aranżacji. Nietypowego Sylwestra z najsławniejszymi gwiazdami operetek zaczynamy od godziny 20:00.

Sylwestrowy Wieczór z Gwiazdami w Cieszynie to nie tylko podniosłe arie i statyczne duety operowe. Uczestnicy będą również świadkami brawurowych pokazów rozrywkowych, w tym energicznego kankana. Usłyszymy także jedne z najbardziej rozpoznawalnych światowych hitów w klasycznej odsłonie.

Posłuchać będzie można m.in. następujących utworów:

  • Arię Adeli z operetki “Zemsta Nietoperza” J. Straussa;
  • Czardasza z operetki “Księżniczka Czardasza” I. Kálmána;
  • Duet “Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki “Wesoła wdówka” F. Lehára;
  • Muzykę tytułową z filmu “Piraci z Karaibów” autorstwa H. Zimmera;
  • piosenkę “Besame mucho” C. Velásqueza;
  • piosenkę “I will always love you” D. Parton;
  • utwór “Belle” z musicalu “Dzwonnik z Notre Dame” R. Cocciante;

Miłośnicy opery i muzyki klasycznej z pewnością nie będą zawiedzeni podczas tegorocznego Sylwestra!

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.