Skoczów: Kino Plenerowe w Skate Parku

Kino w Skoczowie

Skoczów: Kino Plenerowe w Skate Parku

—–

Data Wydarzenia: 30 lipca, godz. 22:00.
Miej
sce: Miasto Skoczów, Skate Park.

——

Aktualizacja (30.07.2021):

30 lipca odbędzie się druga edycja Plenerowego Kina w Skoczowie. Tym razem seans filmowy odbędzie się w Skate Parku, a wyświetlanym filmem będzie “Palm Springs”.

——

Miejskie Centrum Kultury “Integrator” w Skoczowie rozpoczyna cykl seansów filmowych “pod chmurką” w swoim kinie plenerowym.

W tym roku propozycja spędzenia wolnego czasu z Miejskim Centrum Kultury “Integrator” została poszerzona. Kino plenerowe będzie się odbywało w różnych częściach miasta Skoczowa!

Pierwszy seans zaczyna się 25 czerwca na Wzgórzu Kaplicówka. Zostanie wyświetlony film “Sanctum” w reżyserii Alistera Griersona”.

Ze Wzgórza Kaplicówka rozprzestrzenia się wspaniały widok na Beskid Śląski. Jest to jedno z ulubionych miejsc okolicznych fotografów do robienia przepięknych zdjęć wschodów i zachodów słońca z Beskidami w tle.

Ze Wzgórza Kaplicówką również i nocą widok jest zachwycający. Nocny księżyc rozświetla panoramę Beskidu Śląskiego, a przy odrobinie szczęścia, nad Beskidami można zaobserwować drogę mleczną, która przypomina spiralę złożoną z różnorodnie rozświetlonych gwiazd.

Kino plenerowe możecie odwiedzić razem z przyjaciółmi. Warto zabrać ze sobą kocyk.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury “Integrator” w Skoczowie.

Ciekawostki:

Jak głosi stara, lokalna legenda “Skoczów” powstał od słowa “przeskoczyć”.

Dawniej na terenie Międzyświecia, w górę rzeki Bładnicy istniał gród, który zaczął się przesiedlać – “przeskakiwać” na tereny obecnego miasta Skoczów.

Pierwsze wzmianki o Skoczowie pochodzą z 1327 roku – jest wymieniany jako “oppidum Scocoviense”.

W 1603 roku na mapie Abrahama Orteliusa miejscowość widnieje już pod obecną nazwą “Skoczów”.

——

Data Wydarzenia: 25 Czerwca godz. 22:00.
Miejsce: Miasto Skoczów, Wzgórze Kaplicówka.

——

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.