Węgierska Górka: XXIX Puchar Wójta Gminy w Piłce Nożnej

Beskid Żywiecki

Węgierska Górka: XXIX Puchar Wójta Gminy w Piłce Nożnej

——

Data Wydarzenia: 3 Lipca godzina 09:00.
Miejsce: Węgierska Górka, Boisko sportowe w Ciścu.

——

Gmina Węgierska Górka przygotowała dla fanów piłki nożnej na boisku w Ciścu swoje kameralne, ale emocjonujące rozgrywki o Puchar Wójta Gminy.

Rozgrywki drużyn piłkarskich rozpoczną się już w najbliższą sobotę 3 lipca w powiecie żywieckim, rozpocznie się XXIX Puchar Wójta Gminy Węgierska Górka w Piłce Nożnej. Gmina w ten sposób chce promować zdrowy tryb życia.

O wygraną w Pucharze Wójta będą rywalizować drużyny piłkarskie, z wszystkich miejscowości, które wchodzą w skład gminy Węgierska Górka.

W skład gminy należą cztery sołectwa: Węgierska Górka, Cięcina, Cisiec i Żabnica. Drużyny, które reprezentują sołectwa to: TS Metal Węgierska Górka, UKS Maksymilian Cisiec, LKS Świt Cięcina i LKS Metal WG Skałka Żabnica.

Drużyny będą grać według kategorii w niżej wymienionym terminarzu.

TS Metal Węgierska Górka – UKS Maksymilian Cisiec

LKS Świt Cięcina – LKS Metal WG Skałka Żabnica.

Terminarz Pucharu Węgierskiej Górki:

  • Trampkarze o godz. 9:00,
  • Juniorzy o godz. 10:00,
  • Seniorzy o godz. 14:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej do kibicowania drużynom rywalizującym o puchar Wójta na boisko sportowe w Ciścu. Będzie to ciekawa odmiana od trwającego Euro 2020.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej miasta Węgierska-Górka.

Ciekawostki:

Pierwszym pucharem, który dostali zwycięzcy mundialu nosił nazwę złota Nike, zwany także Pucharem Jules’a Rimeta.

Był to pierwszy, oryginalny puchar wręczany zwycięzcy mundialu w latach 1930–1970, który przeszedł na własność reprezentacji Brazylii po wygraniu go 3-krotnie zgodnie z regulaminem.

Od 1970 roku do dnia dzisiejszego jest wręczany najprawdopodobniej najlepiej rozpoznawalny puchar na świecie przedstawiający dwóch piłkarzy, którzy unoszą globus.

Na podstawce pucharu wygrawerowane są nazwy zwycięskich drużyn, a ostatnie miejsce zostanie wygrawerowane w roku 2038.

Puchar nie będzie nigdy przekazany zwycięskiej drużynie, ale pozostanie własnością FIFA, jedynie zwycięskie drużyny dostają replikę za zwycięstwo mundialu.

Komentarze (2)

dlaczego wydarzenie jest w dziale “na gorskim szlaku”?

Wydarzenie zostało przeniesione do poprawnego działu.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.