Ustroń: Kino #NaSzczycie

Beskid Śląski

Ustroń: Kino #NaSzczycie

Beskid Śląski w tym roku stawia na kulturę. W mieście Ustroń również mamy kino plenerowe, które odbywa się na Poniwcu / Małej Czantorii.

Znamy już całą ramówkę. Kino #NaSzczycie będzie z nami, aż do końca wakacji, a 3 lipca odbędzie się już piąty jego seans. Tym razem będzie to seansu filmu “Gladiator”.

Na Poniwiec / Małą Czantorię wyjedziemy wyciągiem krzesełkowym – cena biletu do kina plenerowego zawiera koszty przejazdu w obie strony.

Warto dodać, że Poniwiec / Mała Czantoria to nie tylko kino plenerowe, ale także i przepiękny widok, który rozciąga się  na miasto Ustroń, miasto Skoczów oraz na rzeką Wisłę, która idealnie dopełnia górski krajobraz. W tle mamy górę Równicę oraz Trzy Kopce Wiślańskie.

Wieczorową porą można obserwować rozświetlone światłami miasta Beskidy, a przy odrobinie szczęścia (w bezksiężycową noc) można zobaczyć Drogę Mleczną.

Warto ze sobą zabrać ciepły koc lub sweter. Wieczorami #NaSzczycie nawet letnią porą bywa chłodno.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej lub profilu FB Koleji Linowej Poniwiec.

Ciekawostki:

Poniwiec to dzielnica Ustronia, która zawdzięcza swoją nazwę potokowi, który wypływa z pod Wielkiej Czantorii. Jest to lewobrzeżny dopływ rzeki Wisły.

“Poniwiec” to również kolej liniowa, która jest wybudowana pomiędzy Wielką i Małą Czantorią, dokładnie tam, gdzie wypływa wcześniej wspomniany potok.

——

Data Wydarzenia: 3 Lipca godzina 20:00 – 24:00.
Miejsce: Ustroń, Kolej Linowa Poniwiec.

Komentarze (5)

podobno tez organizowali ogladanie meczy euro? ktos cos wie?

Kina w plenerze już nie są takie atrakcyjnie. Każde miasto to ma. Szkoda zwierząt płoszonych nawet nocą.

Zobaczyc finał euro2020 bardzo chetnie bym chcial!!!

Czy w dacie nie ma pomyłki?
Na programie, na całe wakacje, “gladiator” widnieje z datą 3 lipca, a w tytule jest 5 lipca.

Syrna,

Słuszna uwaga! Czeski błąd, już poprawione 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.