Brenna: Słowiańska Wioska

Beskid Śląski

Brenna: Słowiańska Wioska

Gmina Brenna  wraz z Bielską Grupą Rekonstrukcji Historycznej “Svantevit” zapraszają wszystkich turystów do “Słowiańskiej Wioski”.

Jest to dwudniowa impreza, na której będzie można się dowiedzieć jak wyglądało życie dawnych osadników z Beskidu Śląskiego.

Poznamy ich zwyczaje, wierzenia oraz jak wyglądały ich codzienne rzemiosła – współcześnie nazywane “pracą”.

Czekają nasz również liczne inscenizacje, przedstawienia, walki dawnych wojowników, pokaz średniowiecznej musztry oraz konkursy!

Dodatkowymi atrakcjami będą koncerty z pogranicza “folku średniowiecznego”.

Impreza zaczyna się 4 lipca o godzinie 10:00 w Brennej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Gminy Brenna.

Ciekawostki:

Dawne rejony Beskidu Śląskiego były zamieszkiwane przez osadników znad Dunaju. Osadnicy przybywali tutaj przez Bramę Morawską oraz Przełęcz Jabłonkowską.

W IX wieku Beskid Śląski był częścią Państwa Wielkomorawskiego – tzw. Wielki Morawy.

W X wieku wraz z powstaniem Państwa Polskiego, Beskid Śląski od razu został do niego przyłączony, a w 1290 roku zostały częścią Księstwa Cieszyńskiego.

Regionu Beskidu Śląskiego nie minęły również konflikty zbrojne. Najbardziej znany miał miejsce jeszcze w zeszłym stuleciu, w 1919 roku. Był to konflikt zbrojny pomiędzy Polska a Czechosłowacją.

Od czasów wojny z Czechosłowacją, Beskid Śląski został rozdzielony pomiędzy dwa Państwa: Polskę oraz Czechosłowację ( Czechy ).

——

Data Wydarzenia: 3-4 Lipca godzina 10:00
Miejsce: Brenna

Komentarze (2)

dwa lata temu schodząc z Błatniej przez przypadek skonczyliśmy na tej imprezie!! było całkiem fajnie 🙂

ZdobywcaSzczytow

Imprezy z pokazami dawnego rzemiosła oraz codziennego życia dawnych ludów są całkiem spoko. Można poznać dużo fajnych osób 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.