Istebna: Dni Beskidzkiej Trójwsi

Beskid Śląski

Istebna: Dni Beskidzkiej Trójwsi

Gmina Istebna to jedno z najpiękniejszych miejsc w Beskidzie Śląskim. W skład gminy wchodzą trzy miejscowości: Istebna, Koniaków oraz Jaworzynka. Tworzą tzw. Beskidzką Trójwieś z najpiękniejszymi widokami na pasmo górskie Beskidu.

W dniach 4 i 5 lipca odbędą się już XXIV Dni Istebnej, na których będzie można poznać kulturę i życie górali Beskidu Śląskiego.

Nie zabraknie góralskich tańców ani muzyki. Dodatkowo będzie można posmakować regionalnej, góralskiej kuchni.

W tym roku udział w imprezie wezmą również regionalni twórcy rzemiosła, którzy przeprowadzą warsztaty rzemiosła artystycznego.

Będzie można także obejrzeć wystawę poświęconą 400 jubileuszowi wsi Istebna oraz wziąć udział w wyborach Najpiękniejszej Góralki 2021 roku.

Wydarzenie jest organizowane w ramach obchodów Rok Górali w Woj.Śląskim.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej gminy Istebna.

Ciekawostki:

Pierwsi osadnicy regionu Beskidzkiej Trójwsi pojawili się tutaj już w XVI wieku. Większość z nich pochodziła z terenów Górnego Śląskie. Osiedlili się tutaj również Wołosi – pasterze z Półwyspu Bałkańskiego.

Wołosi przybili najprawdopodobniej ze Słowacji skąd przynieśli nazwę Istebna, która jest bliźniaczą nazwą XIII wiecznej miejscowości na Orawach – Istebné.

——

Data Wydarzenia: 3-4 Lipca.
Miejsce: Istebna, Amfiteatr “Pod Skocznią”.

Komentarze (4)

Beskidzka Trójwieś jest piękna ❤️ no i do tego koronko z Koniakowa

dziewczyna_z_goralem

Beskidzka Trójwies jest piękna!!! no i w Koniakowie mają przepiękne koronki!! Oli ma racje!!

Macie rację Istebna jest przepiękna

koniakowskie koronki są śliczne tylko niestety bardzo drogie.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.