Ustroń: Ustroń Kocha Rower

Rynek w Ustroniu

Ustroń: Ustroń Kocha Rower

——

Data Wydarzenia: 24 lipca, godzina 12:00 – 17:00.
Miejsce:  Ustroń, Rynek.

——

24 lipca o godzinie 12:00 w Ustroniu rozpocznie się festiwal pt. “Ustroń Kocha Rower”. Wydarzenie jest organizowane przez znaną fundację KULT.

Udział w wydarzeniu mogą wziąć dzieci oraz dorośli. Nie ma potrzeby posiadania sprzętu rowerowego – darmowa wypożyczalnia rowerów oraz kasków została zapewniona przez organizatora festiwalu.

Na festiwalu odbędzie się konkurs pumptracka. Konkurs został podzielony na kategorie:

  • 8-12 lat –  rower,
  • 13-16 lat – rower,
  • mężczyźnie – rower,
  • kobiety – rower,
  • hulajnogi,
  • pozostałe – deskorolki, rolki.

Na festiwalu dla dzieci będzie udostępnione miasteczko rowerowe, w którym pod okiem instruktorów będą mogły nauczyć się podstaw zasad ruchu drogowe oraz bezpiecznej jazdy na rowerze.

Dodatkową atrakcja jest “Fruit Bike” – za pomocą aktywności własnych mięśni, jazdy na rowerze będzie można sobie przygotować smaczny i zdrowy koktail.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej miasta Ustronia.

Ciekawostki:

Pumptrack jest to specjalny, niewielki tor rowerowy składający się z szybkich zakrętów i muld. Tor czasami również jest wykorzystywany przez użytkowników: hulajnóg, rolek czy deskorolek.

Pierwsze tory pumptrackowe powstały na przełomie lata 70-80 ubiegłego stulecia. Pierwotnie były tworzone przez użytkowników rowerów typu BMX. Na początku lat 2000 australijscy kolaże zaczęli modyfikować tory pumtrackowe i zaczęli nową modę na te sport.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.