Bielsko-Biała: Koncert Lato z Kulturą - Dumni z BB

Koncert w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała: Lato z Kulturą – Dumni z BB

——

Data Wydarzenia: 24 lipca, godzina 18:00.
Miejsce: Bielsko-Biała, Rynek Starego Miasta.

——

Aktualizacja (24.07.2021):

24 lipca odbędzie się długo wyczekiwany koncert Goorala. Dodatkowo będzie można posłuchać muzyki zespołu Wiosna i Kamer.

——

Data Wydarzenia: 17 Lipca godz. 18:00.
Miejsce: Bielsko-Biała, Rynek Starego Miasta.

Data Wydarzenia: 18 Lipca godz. 20:00.
Miejsce: Bielsko-Biała, Park Juliusza Słowackiego.

——

Lato z Kulturą – Dumni BB to cykl plenerowych koncertów w Bielsku-Białej, które odbywają się w każdy weekend lipca na Rynku Starego Miasta i w Parku Juliusza Słowackiego.

17 lipca na scenie muzycznej na Rynku Starego Miasta wystąpi Iwona Loranc w repertuarze Marii Koterbskiej.

Maria Koterbska to jedna z najbardziej rozpoznawalnych piosenkarek z Bielska-Białej. Jest znana z takich piosenek jak „Augustowskie noce”, „Brzydula i rudzielec”, „Karuzela”, „Parasolki”, „Serduszko puka w rytmie cza cza”, „Wrocławska piosenka”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”.

18 lipca w Parku Juliusza Słowackiego odbędzie się koncert znanego, polskiego aktora teatralnego oraz wokalisty Janusza Radka.

Wszechstronnie utalentowany Janusz Radek między innymi wystąpił na deskach Chorzowskiego Teatru w najbardziej znanej rock operze świata „Jesus Christ Superstar”, a jego najbardziej rozpoznawalnym utworem jest główna piosenka anime Pokémon.

Gościnnie występuje na koncertach z coverami piosenek znanych polskich gwiazd.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora: Miasto Bielsko-Biała.

Ciekawostki:

Rynek Starego Miasta to część dawnej miejscowości Bielsko. Historia Starego Miasta sięga średniowiecza.

Na rynku od XVI wieku stał drewniany ratusz, studnia kamienna oraz budynek miejski. Odbywały się tutaj cotygodniowe targi oraz trzy razy w roku jarmarki.

W latach 1659 i 1664 miasto było niszczone przez ogień wielkich pożarów. Niestety większa część drewnianej zabudowy uległa zniszczeniu w pożarach.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.