Ustroń: 11. Militarny Festiwal

Beskid Śląski Amfiteatr

Ustroń: 11. Militarny Festiwal

——

Data Wydarzenia: 24 lipca, godzina 13:00 – 19:00.
Miejsce: Ustroń.

——

24 lipca w Ustroniu odbędzie się 11 edycja Militarnego Festiwalu. 11. edycja festiwalu jest poświęcona służbą mundurowym wspierającym walkę z pandemią covid-19.

Udział w festiwalu wezmą:

  • Wojska Specjalne: Jednostka Wojska Komandosów,
  • Jednostka Wojskowa NIL,
  • 13. Brygada Obrony Terytorialnej,
  • Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza – Modrzewskiego,
  • Wydział Nauk o Bezpieczeństwie.

O godzinie 13:00 w Parku Kuracyjnym w około amfiteatru rozpoczyna się pokaz sprzętu wojskowego.

Koncert Galowy z udziałem artystów Wojsk Lądowych, Wojsk Marynarki Wojennej i Sił Powietrznych odbędzie się w Amfiteatrze o godzinie 19:00.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Nazwa “Wojsko Polskie” powstało na początku XIX wieku, w 1918 roku została oficjalnie uznana i wprowadzona. Obecnie również funkcjonuje oficjalna nazwa “Siły Zbrojne Rzeczpospolitej Polskiej”.

Do głównych zadań Wojska Polskiego jest stanie na straży suwerenności Polski oraz bezpieczeństwa i pokoju. Dodatkowo Wojsko Polskie może brać udział w zwalczaniu klęsk żywiołowych, akcjach poszukiwawczych, oczyszczaniu terenów z materiałów niebezpiecznych pochodzenia wojskowego oraz działaniach antyterrorystycznych.

Wojsko Polskie według rankingu Global Firepower jest na 18. miejscu najpotężniejszych armii świata – dane z roku 2017. 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.