Koncert "Tulia - (nie) tylko świątecznie" w Żywcu

Koncert “Tulia – (nie) tylko świątecznie” w Żywcu

——

Data Wydarzenia: 21 stycznia, 2022.
Miejsce: Żywiec, Miejskie Centrum Kultury.

——

W Miejskim Centrum Kultury w Żywcu wystąpi Tulia, czyli trzy utalentowane dziewczyny prezentujące covery znanych przebojów i autorskie piosenki w stylu współczesnego folku. Fani zespołu oraz muzyki folkowej z elementami elektroniki będą mieli okazję je usłyszeć i zobaczyć już w piątek 21 stycznia o godzinie 19:00.

Grupa Tulia słynie głównie z niekonwencjonalnego podejścia do folku i charakterystycznego wokalu, który podbił serca polskich słuchaczy. Ich kariera zaczęła się w 2018 roku od wygranej w konkursie “Premier” w trakcie 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, co było jednym z głównych impulsów do tego, by zostały wybrane na reprezentantki naszego kraju w 64. Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenkę “Fire of Love (Pali Się)”. Pomimo braku znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej, niczym niezrażone kontynuowały koncerty, a w 2021 wydały nową płytę “Półmrok”, gdzie ukazują inne oblicze muzyki folkowej, łącząc ją z wpływami elektronicznymi i rockowymi.

Na koncercie świątecznym w Żywcu zaprezentują utwory z najnowszego albumu, m.in. “Rzeka”, “Burza”, “Narkotyk” – z pewnością nie zabraknie niesamowitych, przyprawiających o dreszcze głosów wokalistek, za które Polacy pokochali Tulię.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.