20-lecie Humanistyki ATH w Bielsku-Białej

Ruszył remont jednych z najbardziej zniszczonych budynków w Bielsku

——

Data Wydarzenia: 18 listopada, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała, ATH.

——

Dnia 16 listopada odbyło się jubileuszowe spotkanie profesorów humanistyki z ATH z okazji 20 rocznicy powstania Wydziału Humanistyczno-Społecznego. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele wydziału, wieloletni współpracownicy oraz radni jako reprezentanci Rady Miejskiej Bielska-Białej.

Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego w swoim wystąpieniu opowiedział krótko o historii stworzenia części humanistycznej w tej placówce oświatowej i przypomniał postaci osób, które ją założyły. Nie zabrakło więc wspomnień i wzruszeń.

Nie obyło się też bez przyznania nagród – honorowe odznaczenia państwowe w postaci Srebrnego Krzyża Zasługi od prezydenta RP otrzymało aż 4 wykładowców,  tym m.in. dyrektor Instytutu Pedagogiki i poprzedni dziekan, który do 2020 roku piastował swoje zaszczytne stanowisko. Okolicznościowe medale powędrowały również do osób, które od lat wspomagały wydział i przyczyniały się do jego rozwoju, np. do przewodniczącej Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej.

Za część artystyczną uroczystości posłużył wykład na temat oblicza humanistyki bielskiej ATH, a także występ wokalny solisty, czyli jednego z profesorów.

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB

Komentarze (2)

Trochę szkoda, że Bielsko nie jest typowym miastem studenckim jak Katowice, Wrocław czy Kraków.

niestety na studia trzeba dojezdzac do krk albo kce

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.