Wisła: Pol'And'Rock Festiwal na Soszowie

Beskid Śląski

Wisła: Świętojańskie Wędrowanie Po Beskidach

Świętojańskie wędrowanie to świetna okazja, żeby poznać smak nocnych wędrówek po Beskidzie Śląskim.

Spotkanie zaczyna się od ogniska na Soszowie z pierwszymi turystycznymi atrakcjami: plecenie wianków, opowieści o ziołach oraz koncert kapeli Góralska Wista.

Następnie wybierzemy się na szlak, żeby pożegnać dzień pięknym zachodem słońca widzianym z Soszowa. Zachód słońca jest zaplanowany od godz. 20:30 przy dawnym starym czeskim schronisku “Łomsikowa Chata”.

Po zachodzie słońca ruszamy na nocną wyprawę na Baranią Górę. Tam odbędzie się ognisko powitalne oraz przywitamy nowy dzień pięknym wschodem słońca.

Na imprezę należy się wcześniej zapisać!

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Schroniska Przysłop.

Ciekawostki:

Noc Świętojańska zwana również Nocą Kupały to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem. Obchodzone jest w ostatnim tygodniu czerwca: 21 – 22 czerwiec – w najdłuższy dzień roku kalendarzowego.

Dawne ludy słowiańskie wierzyły, że świętowanie tej nocy zapewni im zdrowie oraz urodzaj.

Również głęboką tradycje mają plecione przez dziewczyn wianki w noc świętojańską. Wierzono, że tej nocy, każdy spotka swoją miłość życia.

Wyplecione wianki dziewczyny rzucały do rzek i strumieni, a mężczyźni je wyławiali próbując dopasować wianek do dziewczyny, która go zrobiła.

——

Data Wydarzenia: 19 Czerwca godz. 18:00.
Miejsce: Schronisko Soszów.

Komentarze (7)

Teraz w Beskidach sa biale noce – slonce w 100% nie zachodzi przez 24h.

Było pięknie 🙂 pogoda wymarzona!!! Dziękuje wszystkim za razem soędzony weekend!

masakra.. ludzie zachowujcie się ciszej w górach.. słychać was było nocą z kilometra!! Zwierzęta chociaż nocą chcą mieć ciszę.

ZlyEkolog #stopHejt

Szkoda, że szybciej się o tym nie dowiedziałam

dużo sympatycznych i fajnych ludzi 🙂

~zlyEkolog co racja to racja.. ale w tych ludzi, akurat nie trzeba rzucac kupa.. wystarczy milo zwrocic uwage.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.