Szczyrk: LOTOS CUP LATO 2021

Beskid Śląski

Szczyrk: LOTOS CUP LATO 2021

W najbliższy weekend (19-20.06) w Beskidzie Śląskim w Szczyrku na kompleksie “Skalite” odbędzie się  “I Letnia Edycja LOTOS CUP 2021” – konkursu skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Konkurs składa się z dwóch dni, a zawody będą podzielone na różne grupy: Juniorzy Młodsi, Kobiety, Juniorzy, Seniorzy, Chłopcy Starsi, Młodzicy, Młodziczki.

W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs w skokach narciarskich, a w niedzielę jego druga część.

Skoczkowie będą rywalizować między sobą na dwóch obiektach zlokalizowanych na kompleksie “Skalite” im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku;

Na Normalnej skoczni narciarskiej o punkcie konstrukcyjnym K95 oraz na średniej skoczni narciarskiej o punkcie konstrukcyjnym K70.

W niedzielę dodatkowo odbędą się zawody kombinacji norweskiej, czyli połączenia skoków narciarskich i biegów narciarskich. Warto dodać, że w letnich zawodach w kombinacji norweskiej zawodnicy będą startować na łyżworolkach.

“I Letnia Edycja LOTOS CUP 2021” to część narodowego programu rozwoju skoków narciarskich „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”, który powstał z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego w celu promowania i rozwijania skoków narciarskich wśród polskiej młodzieży oraz dzieci w poszukiwaniu następców mistrza.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Ciekawostki:

W letnich zawodach LOTOS CUP skoczkowie skaczą na igielicie, czyli na tworzywie sztucznym, które powstaje w procesie polimeryzacji.

Igilit stosuję się także w budownictwie do pokrywania peronów kolejek linowych i wyciągów narciarskich.

——

Data Wydarzenia: 12 Czerwca 2021, godz. 12:00.
Miejsce: Szczyrk, Kompleks Skoczni Narciarskich “Skalite”
.

Powiązane wpisy

Komentarze (1)

Upał był zbyt duży, żeby kibicowac 🙁

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Kiedy odwiedzasz naszą stronę, może ona przechowywać przez Twoją przeglądarkę informacje z określonych usług, zazwyczaj w formie plików cookies. Tutaj możesz zmienić swoje preferencje prywatności. Należy pamiętać, że zablokowanie niektórych rodzajów plików cookie może mieć wpływ na korzystanie z naszej witryny i oferowanych przez nas usług.