Szczyrk: Beskidy Bez Barier

Hala Skrzyczeńska

Szczyrk: Rajd Beskidy Bez Barier Pod Patronatem GOPR

——

Data Wydarzenia: 18 Lipca, godz. 10:00.
Miejsce: Szczyrk, ul. Salmopolska 53 B – dolna stacja gondolowa.

——

Aktualizacja (18.07.2021):

Beskidy Bez Barier odbędą się również 18 lipca o godz. 10:00. Miejsce startu rajdu to miasto Szczyrk, ul. Salmopolską 53B – przy dolnej stacji gondolowej.

Zapraszamy!

——

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdów będzie czuwać Beskidzka Grupa GOPR oraz Szczyrk Mountain Resort.

Rajdy są organizowane według wcześniej ustalonego harmonogramu. Pierwszy z nich odbędzie się w 26 Czerwca.

Każdy z uczestników może dobrać trudność trasy do swojej niepełnosprawności. Dostępne są aż 4 różne trasy:

  • Trasa zielona – podróż gondolą na Halę Skrzyczeńską oraz powrót do stacji dolnej. Trasa jest przeznaczona dla osób, które mają problem z poruszaniem się lub poruszają się na wózkach inwalidzkich.
  • Trasa niebieska – podróż gondolą na Halę Skrzyczeńską, a następnie podróż kolejką krzesełkową na Zbójnicką Kopę. Trasa jest przewidziana dla osób bez lęku wysokości.
  • Trasa czerwona – podróż gondolą na Halę Skrzyczeńską, a następnie pieszo na Zbójnicką Kopę. Jeżeli siły pozwolą to możliwa dalsza część rajdu w stronę Skrzyczne i zjazd wyciągiem do dolnej stacji.
  • Trasa Fioletowa – podróż gondolą na Halę Skrzyczeńską, a następnie pieszy rajd w stronę Małego Skrzyczne oraz Skrzyczne!

Wszystkie przejazdy gondolami i wyciągami są bezpłatne dla uczestników rajdu.

Uczestnicy przed rozpoczęciem rajdu muszą się zapisać i wybrać trasę. Zapisy są przyjmowane w Informacji Turystycznej: tel. 33 815 83 88 lub za pomocą wiadomości e-mail: [email protected]

Liczba uczestników jest ograniczona do 60 osób – w tym 4 Ratowników / Przewodników GOPR oraz 28 opiekunów z 28 podopiecznymi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Pierwsze wzmianki na temat miasta Szczyrk są datowane na XV wiek, a w 1630 roku dokonano tam pierwszego spisu ludności.

Mieszkańcami Szczyrku byli osadnicy o pochodzeniu: włoskim, węgierskim, austriackim, czeskim i słowackim.

Osadnicy swoją ziemię otrzymywali na zasadach “zarąbka”. Otrzymana ziemia była podzielona na dwie równe części – lepiej i gorzej nasłonecznione.

——

Data Wydarzenia: 26 Czerwca godzina 10:00
Miejsce: Szczyrk, ul. Salmopolska 53 B – dolna stacja gondolowa

——

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.