Milówka: Święto Placka Ziemniaczanego

Beskid Żywiecki Milówka

Milówka: Święto Placka Ziemniaczanego

——

Data Wydarzenia: 17 Lipca godz. 16:00.
Miejsce: Milówka, Amfiteatr Nad Stodołą.

——

17 lipca o godzinie 16:00 w Milówce rozpoczyna się “Świeto Placka Ziemniaczanego”. Jest to impreza przeznaczona dla wszystkich smakoszy placków ziemniaczanych.

Odbędą się darmowe degustacje dań z placków ziemniaczanych. Będą również stoiska z możliwością ich zakupienia w pełnych porcjach.

Dla najmłodszych darmowe atrakcje w postaci zabawa i animacji.

Po godzinie 20:30 rozpoczyna się muzyczne koncertowanie. Wystąpią tacy wykonawcy jak:

  • Kapela Grajyncy,
  • Kapela Wróble,
  • Kapela Grapa,
  • Hulajniki z Milówki,
  • Shock Banda – Gwizda wieczoru.

Po godzinie 22:00 odbędzie się pokaz tancerzy Teatru Ognia.

Impreza jest połączona z akcja #szczepimysie – będzie możliwość zaszczepienia się przeciwko covid-19 bez zbędnej rejestracji.

Również podczas imprezy można “dać się spisać” rachmistrzowi z Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej gminy Milówka.

Ciekawostki:

Placki ziemniaczanej to jedna z najpopularniejszych potraw w polskiej kuchni. Zostały nawet wpisane na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa.

Lista produktów tradycyjnych powstała w 2004 z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Lista zawiera produkty, który jakość, wyjątkowe cechy, walory smakowe wynikają ze stosowania tradycyjnych metod produkcji.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.