Ujsoły: Beskidzki Zbój w Ujsołach

Beskid Żywiecki Ujsoły

Ujsoły: Beskidzki Zbój w Ujsołach

——

Data Wydarzenia: 17-18 Lipca.
Miejsce: Ujsoły.

——

Beskidzki Zbój jest imprezą rowerową w formie rajdu turystycznego, organizowaną przez Stowarzyszenie Koło Ultra.

Impreza odbędzie się 17-18 lipca w miejscowości Ujsoły. Niestety organizator nie podał jeszcze godziny startu rajdu.

Maraton jest przeznaczony dla osób pełnoletnich. Uczestnicy do lat 18 mogą wziąć udział w rajdzie razem z pełnoletnim opiekunem.

Każdy z uczestników rajdu powinien być wyposażony w GPS tzw. logger, który umożliwia zapisywanie śladu GPS.

Uczestników imprezy obowiązują “reguły samowystarczalności” – uczestnicy pokonują samodzielnie trasę rowerem, a uzupełnianie zapasów i odpoczynek możliwy jest tylko i wyłącznie w obiektach infrastruktury dostępnych dla każdego startującego.

Zawodnicy mają 36 godzin na pokonanie wyznaczonej trasy.

Trasa maratonu przebiega m.in. przez Ochodzitę, Wisłe Malinkę, Żywiec, Podszkle, Przełęcz Ostra i Leśniówkę. Łącznie 520km o łącznej liczbie przewyższeń 8000m.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Stowarzyszenia Koło Ultra.

Ciekawostki:

Kolarstwo jest to zbiór większości dyscyplin rowerowych. Nazwa pochodzi od słowa “koło” – tak był początkowo nazywany rower w Polsce, do dziś ta nazwa występuje  w gwarze w różnych rejonach kraju.

Dyscypliny wchodzące w skład kolarstwa są podzielone ze względu na rodzaj sprzętu rowerowego, na którym powinny być wykonywane. Jest to między innymi: rozmiar kół, ilość dopuszczalnych przełożeń czy kształt ramy roweru. 

Komentarze (3)

Ultramaraton to już jest wymagająca zabawa. Część zawodników pokonuje ten dystans bez snu.

moze cos wiecej o imorezach mtb?

grawelowcy znów będą udawać, że mają szose

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.