Bielsko-Biała: Letnia Scena Sfery

Beskid Śląski

Bielsko-Biała: Koncert Letnia Scena Sfery

——

Data Wydarzenia: 16-17 Lipca godz. 19:00.
Miejsce: Bielsko-Biała, Plac Bolka i Lolka przed Galerią SFERA.

——

Letnia Scena Sfery to cykl weekendowych koncertów “pod chmurką” organizowanych w Bielsku-Białej w piękną letnią pogodę.

Koncertowy maraton rozpoczął się 10 lipca i trwa aż do końca wakacji. W ten weekend odbędą się dwa koncerty.

Pierwszy koncert odbędzie się w sobotę 17 lipca. Gwiazdą koncertu będzie Kapela PoPieronie.

Kapela określą się jako “jeden organizm, w którym bije wspólne serce pełne miłości do muzyki”. Styl ich muzyki to muzyka folkowa, w której można odnaleźć korzenie wywodzące się z kultury górali Beskidu Żywieckiego.

W drugi dzień imprezy odbędzie się koncert zespołu Altra Volta String Quartet.

Altra Volta String Quartet to Jeden z najbardziej wszechstronnych zespołów, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną, filmową, folkową, rozrywkową i improwizowaną. Kwartet powstał w 1998 r. w Katowicach.

W przypadku niesprzyjających warunków pogodowych koncerty zostaną przeniesione do Cafe Zadymka oraz do internetu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Miasto Bielsko-Biała powstało dopiero w 1951 roku z połączenia dwóch miejscowości: Bielską położonego na Śląsku Cieszyńskim oraz Białej położonej w Małopolsce.

Bielsko-Biała były stolicą województwa bielskiego do 1998 roku. Obecnie miasto jest siedzibą powiatu bielskiego oraz Euroregionu Beskidy – organizacji składającej się z trzech Stowarzyszeń Krajowych, których członkami są głównie jednostki samorządu terytorialnego z Polski, Czech i Słowacji 

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.