Brenna: Uphill MTB Beskidy 2021

Beskid Śląski

Ustroń: Bike Atelier MTB Maraton

W najbliższa niedzielę w Beskidzie Śląski, w Ustroniu – odbędzie się czwarty raz z rzędu Maraton Bike Atelier MTB.

Bike Atelier to jeden z najbardziej znanych serii MTB maratonów w Polsce. W 2019 roku średnia liczba uczestników w jednej edycji wynosiła 920 osób i 130 dzieci.

W tym roku w Ustroniu, organizator zróżnicował trasy rowerowe tak, żeby każdy z uczestników mógł wziąć udział w rywalizacji w swojej kategorii wiekowej lub wg. zaawansowania w jeździe rowerem po beskidzkich górach.

Dostępne są aż cztery trasy rowerowe + dodatkowo trasa rowerowa dla najmłodszych.

Wykaz tras:

  • Trasa PRO (48 km długości i 1840 m przewyższenia) dla zaawansowanych zawodników, pewnych swojej formy;
  • Trasa HOBBY (33 km długości i 1350 m przewyższenia) dla amatorów, którzy chcą spróbować rywalizacji na mniejszym poziomie trudności;
  • Trasa MINI/FAMILY (20 km długości i 250 m przewyższenia) dla rodzin z dziećmi, każde dziecko musi mieć swojego opiekuna;
  • Trasa MINI dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę w górskich maratonach, ale mogą jechać samodzielnie bez opiekuna;
  • Trasa KIDO dla najmłodszych – na terenie miasteczka o długości od 100 do 1000 metrów.

Dla wszystkich najmłodszych uczestników maratonu MTB, organizator przygotował nagrody w postaci: medali i dyplomów.

Dla najmłodszych uczestników, którzy zajęli miejsca 1 – 3 są przewidziane prawdziwe nagrody!

Start i meta najdłużej trasy PRO znajduje się pod stadionem piłkarskim KS Kuźnia.

Trasa jest poprowadzona wzdłuż rzeki Wisła, przebiega przez szczyt góry Orłowej, wiślańskie wodospady oraz przez Bacówkę z wieżą widokową na Starym Groniu.

Pamiętajcie o bezpieczeństwie, każdy z zawodników powinien mieć kask rowerowych, dla dzieci poniżej 14 roku życia jest to wymóg prawny.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Pierwszy prawdziwy rower górski MTB powstał w Kalifornii w latach 70. XX wieku, a już 5 lat później powstał pierwszy komercyjny kask rowerowy.

W Polsce wymóg prawny posiadania kasku rowerowego dotyczy dzieci poniżej 14 roku życia.

W takich krajach jak Nowa Zelandia czy Australia wymóg kasku rowerowego jest dla wszystkich bez względu na wiek oraz na formę jazdy rowerem.

——

Data Wydarzenia: 13 czerwca 2021, godz. 8:00 otwarcie biura zawodów, godz. 10:30 start pierwszego wyścigu.
Miejsce: Miasto Ustroń, ul. Sportowa, (Stadion piłkarski KS Kuźnia).

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.