125-lecie powstania Ratusza w Bielsku-Białej

125-lecie powstania Ratusza w Bielsku-Białej

125-lecie powstania Ratusza w Bielsku-Białej

Data Wydarzenia: 24 września, 2022;
Miejsce: Bielsko-Biała;

——

W tym roku we wrześniu Ratusz w Bielsku-Białej obchodzi 125-lecie swojego powstania. Z tej okazji władze miasta zapraszają turystów i mieszkańców na wyjątkowe zwiedzanie swojej siedziby łącznie z tajemniczymi lochami ratuszowymi. To niepowtarzalna szansa na obejrzenie jednego z najładniejszych XIX-wiecznych bielskich budynków.

Budowę obecnego Ratusza w Bielsku-Białej zakończono dokładnie 30 września 1897 roku. Podczas planowanego zwiedzania na jego 125-lecie przewidziano rzadko dostępne atrakcje – odwiedzający będą mogli zobaczyć nie tylko salę sesyjną czy gabinet prezydenta, ale też zajrzeć do podziemnych lochów lub odwiedzić szczelinę przeciwlotniczą w pobliskim parku. O przeznaczeniu i historii tajemniczego przejścia pod murami Ratusza w Bielsku-Białej opowie Jacek Kachel, z kolei po salach ponad powierzchnią ziemi oprowadzi nas Kuba Krajewski.

Zwiedzanie Ratusza w Bielsku-Białej rozpocznie się o godzinie 13:00 w sobotę 24 września – ostatnia grupa zwiedzających wejdzie do środka o godzinie 17:00. Zwieńczeniem obchodów 125-lecia siedziby władz miejskich będzie uroczysty koncert solistów z Bielskiej Orkiestry Kameralnej. Aby wejść do odpowiedniej tury odwiedzających i dostać się na występ, należy się wcześniej zapisać.

fot. Wydział Prasowy UM Bielsko-Biała / Jacek KachelBielsko

Bielsko Na Sygnale

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.